Radio Bačka

My ponúkame zvuk, obraz si vytvorite sami.

Hostia zo Slovenskej Republiky v Selenči

Delegácia obce Vyské Tatry na čele z primátorom ing. Jánom  Mokošom ako i vedenie a hráči futbalového klubu Vysoké Tatry v dňoch od 9.-12. marca 2001 hosťovali  v Selenči.

 

Delegácia obce Vysoké Tatry v rámci svojho pobytu tu u nás v Selenči si pozreli kultúrne pamätníky obce Báč , etnografickú výstavu v Selenči a navštívili obecnú budovu v  Báčskom Petrovci. Futbalisti Vysokých Tatier v rámci príprav zohrali zápasy z celkami Tvrdjavy z Báča a Mladosti z Báčskeho Petrovca. 

V piatok 11. marca 2011 predpoludním pre hostí bol usporiadaný príjem u predsedu obce Báč Tomislava Bogunovića. V ten istý deň vo večerných hodinách hostí z obce Vysoké Tatry ako i veľvyslanca Slovenskej Republiky v Belehrade doktora Jána Varšu, privítali kratším programom v Základnej škole Jána Kollára v Selenči. Uvodné slová patrili riaditeľke našej školy  Svetlane Zolňanovej, ktorá hovorila o význame škôl s vyučovacou rečou slovenskou v Srbsku a o uspechoch selenčskej základne školy.

Potom sa slova ujal veľvyslanec SR dr.Ján Varšo, ktorý podotkol že na funkciu veľvyslanca prišiel do Srbska 23. februára a toto je druhá návšteva, ktorú absolvoval do osady kde žijú Slováci, prvá bola do Báčskeho Petrovca a teraz navštívil i Selenču, hlavne aby sa stretol so svojími krajanmi.

Pre vzácnych hostí kolektív a žiaci základnej školy pripravili program na ktorom hrdo prezentovali svoje aktivity a slovenský pôvod. Uvítania jeho exelencie Veľvyslanca Slovenskej Rapubliky v Belehrade dr. Jána Varšu sa zúčastnili i predseda našej obce Tomislav Bogunović, predseda rady MSS Juraj Grňa a generálny riaditieľ podniku Slovan Progres Juraj Bocka, ako i kolektív a predstavitelia žiakov selenčskej školy.Podelite sa drugima ovu stranicu
Digg! Reddit! Del.icio.us! Google! Live! Facebook! Technorati! StumbleUpon! MySpace! Yahoo! Squidoo! Twitter! Joomla Free PHP
 
Slovenčina (Slovenská republika) Serbian (Latin)
Baner